Veri Kaydedici (Data Loggers)
ALFATEK, veri kaydetme ürünleri (data loggers) ile çeşitli uygulamalara yönelik çözümler üretmektedir.

Çözüm ortağı olduğumuz firmalara ait çeşitli “veri kaydetme” ürünleri ile havacılık, nakliye, gıda, HVAC, ilaç, tarım, taşımacılık ve daha bir çok sektöre yönelik uygulamalar için çözümler sunulmaktadır. Çeşitli algılayıcılardan istenilen aralıklarda örneklenen sıcaklık, nem, titreşim, gerinim, pH, basınç, hız, akım, gerilim, gibi veriler, toplanıp veri kaydedici (data logger) modülün belleğinde saklanır ve istenildiğinde bir USB, RS232, Ethernet veya Bluetooth vs. üzerinden bilgisayara aktarılır. Veriler, tek/çok kanallı tek bir modül kullanılarak kaydedilebileceği gibi, gerektiğinde birden fazla veri kaydetme ünitesi kullanılarak bir veri toplama ağı da yaratılabilir. Veriler kablolu modüller vasıtası ile toplanabileceği gibi kablo döşemenin mümkün olmadığı ortamlarda RF ya da GSM/GPRS ile kablosuz sistemler üzerinden de toplanıp kaydedilebilir ve sonra da istenilen bir varış noktasına iletilebilir.

Veri kaydetme (data logger) üniteleri pil, batarya ile de çalışabilir, iç ve dış ortamlarda ve zor çalışma şartları altında da kullanılabilir.

Değişik ülkelerden çeşitli çözüm ortaklarımızın yanısıra Alfatek, bu konuda kendi ürettiği çözümler ile de uygulamalarınızı gerçekleştirebilmektedir.


Copyright www.alfatek.com.tr©2005